ANA SAYFA DNV Yazılımlar Hizmetler Haberler İletişim
Safeti

Safeti – Kantitatif Risk Analizi Yazılımı ve Boru Hattı Risk Analizi

Onshore proses, kimyasal ve petrokimya tesisleri ve boru hatları için kantitatif risk analizi için endüstri standardı haline gelen Kantitatif Risk Analizi yazılım paketi

Kantitatif Risk Analizi Yazılımı

Safeti, kimyasalların taşınma riski analizi, Onshore proses, kimyasal ve petrokimyasal tesislerin Kantitatif Risk Değerlendirmelerini (QRA) sağlamak için kullanıcı dostu ve endüstri standardı yazılım aracıdır.

Safeti, tehlikeli kimyasalların salınmasıyla ilgili riskleri ölçmek için yerel nüfus ve hava koşullarını dikkate alarak kaza senaryolarından kaynaklanan karmaşık sonuçları analiz eder. Safeti, bu risklerin azaltılması için harekete geçilmesine destek vererek, riske önemli katkı sağlayan unsurların hızla tanımlamasına imkân vermektedir.


Kantitatif Risk Analizi ile Proses Tesisi Riskinin Değerlendirmesi

 • Safeti, kimyasal ve petrokimyasal proses tesisi risklerini değerlendirmek için var olan en kapsamlı sayısal risk analiz yazılımı aracıdır.
 • Risk konturları, FN eğrileri ve risk katkısı sıralaması dahil olmak üzere tesis, donanım, yerleşke vb. ilişkili riski ölçebilecek yeterlilik.
 • Stratejik planlama, tesis yerleşimi ve düzeni için ve onshore tesislerin detaylı risk ve güvenlik değerlendirmeleri için karar destek aracı.

Boru hattı risk analizi ve daha fazlası:

Onshore proses, kimyasal ve petrokimya tesisler ve boru hatlarında, risk analizi kapsamlı ve yapısal bir çerçeve içinde yapılmalıdır. Safeti (yanıcı, patlayıcı ve zehirli etkilerin değerlendirilmesi için yazılım aracı), proses tesisi ve boru hattı risk analizi için var olan en kapsamlı Kantitatif Risk Analizi yazılım aracıdır. Yapısal bir çerçeve içinde Kantitatif Risk Analizi'nın tüm analitik, veri işleme ve sonuç sunum öğelerini gerçekleştirmek için tasarlanmıştır.


Safeti ile kantitatif risk modellemesi:

 • Safeti Kantitatif Risk Analizi yazılımı, DNV'nin tescilli Unified Dispersion Model (UDM) dahil olmak üzere Phast'ın dünya lideri sonuç analiz yeteneklerini içinde barındırmaktadır.
 • Yönetmelik veya kullanıcı tanımlı kabul kriterleriyle karşılaştırmalar yapmak için çok sayıda risk ölçütü (Örneğin. FN Eğrileri veya bireysel risk) üretebilir.
 • Kayıplar ve sigorta giderleri açısından maliyet azaltılmasını kolaylaştırır.
 • İşletme, acil durum müdahalesi ve arazi kullanım planlaması dahil olası etki azaltma tedbirlerine ilişkin rehberlik için risk derecelendirme ve tehlike bölgesi tanımlaması.
 • Hesaplamalarda izlenebilirlik ve tutarlılık sağlanması.
 • Risk sonuçları grafiksel olarak üretilerek sayısallaştırılmış haritalar, uydu görüntüleri ve fabrika düzenleri üzerinde gösterilebilir.
 • Yazılıma dahil edilmiş özel tanımlamalar, birçok ülkenin düzenleyici gereksinimleriyle uyumluluğu kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.
 • Safeti kimyasal taşıma riski analizi için kullanılabilir.
Ürün broşürü indirmek için tıklayınız.
Safeti'yi ücretsiz denemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.