ANA SAYFA DNV Yazılımlar Hizmetler Haberler İletişim
Kameleon Exsim – KFX

KFX Exsim – Kameleon FireEx – CFD Patlama Aracı – Patlama Simülasyon Yazılımı

KFX Exsim – Kameleon FireEx – CFD Patlama Aracı – Patlama Simülasyon Yazılımı

KFX Exsim, iyi bilinen ve kapsamlı şekilde doğrulanmış sıkışık geometrilerde gaz patlamalarının sonuçlarının tahmin edilmesi için KFX’in bir özelliği olarak sunulan Exsim CFD gaz patlaması simülatörüdür.


Patlama Simülasyon Yazılımı

Exsim yazılımı, KFX'in bir modülüdür. Shell'in son 20 yıldır karmaşık geometrilerdeki ana patlama simülasyon yazılımı aracı olmuştur. KFX Exsim, büyük ölçekli testler ve kör test de dahil olmak üzere çeşitli ölçekte çok sayıda patlama deneyi ile doğrulanmıştır. 1989'dan beri endüstriyel analizler ve CFD patlama araştırmaları için kullanılmıştır, ancak KFX'in bir parçası olarak sunulduğu zamana kadar ticari olarak mevcut değildi.

KFX Exsim teknolojisi hem yangın hem de patlama güvenliği sorunlarına maliyet etkin çözümler bulmak için tercih edilen, kullanıcı dostu bir araçtır.

Yangın ve patlama riskinin endüstriyel analizleri için tutarlı modelleme önemlidir. KFX Exsim, aynı kimyasal reaktör konseptine (EDC) dayanan, tutarlı sonuçlar ve analizler sağlayan yangın ve patlama modellemesi içerir.

KFX Exsim CFD patlama yazılımı ile, tehlikeli maddelerin yayılması, yangın ve patlama güvenliği ile ilgili endüstriyel sorunlara gelişmiş çözümler sağlamak için gerekli altyapıyı bir araç üzerinde toplayarak sunmaktadır.

KFX Exsim CFD Patlama Aracı Simülasyon Yazılımı Uygulama Alanları:

  • Offshore ve onshore tesisler.
  • Patlama sonuçlarını azaltmak için ideal düzenleme.
  • Geçici sığınak, cankurtaran botu ve yaşam alanı gibi güvenlikle ilgili kritik nesneler üzerinde hareket eden patlama dalgası yükünün sayısal değerlendirmesi.
  • Olasılıksal patlama analizleri.
  • Azaltıcı önlemlerin ALARP ve maliyet-fayda analizi
  • Kaza soruşturmaları.

3D Patlama Simülasyon Yazılımı Teknolojisi

KFX Exsim ile aynı kimyasal reaktör konseptine (EDC) dayalı yangın ve patlama modellemesi yapılabilmektedir. Karmaşık geometri modellerinin verimli kullanımı için güçlü CAD içe aktarım ve düzenleme yetenekleri yazılım bünyesinde mevcuttur.

KFX Exsim, çalışma sonrasında kullanıcıya video sunumları ve CAD geometrisinde çok çeşitli görselleştirme seçenekleri ile destek sağlamaktadır. Patlama riski gibi çok sayıda simülasyonun toplu işlenmesi için uyarlanmıştır ve patlayıcı bulutların verimli tahminini mümkün kılmaktadır.

Dipnot: CFD* (Computational Fluid Dynamics / Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği kelimelerin ingilizce karşılığının baş harflerinden oluşmaktadır.) Ürün broşürü indirmek için tıklayınız. KFX ürün broşürü indirmek için tıklayınız.
KFX Exim'i ücretsiz denemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.